Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Вільний простір просто неба для мешканців міста.

В рамках проекту "Метамісто: Схід" у Бахмуті було створено простір-сцену "Під шишками" - публічний простір у Верхньому парку, розташований між деревами, який може бути використаний містянами для проведення концертів, кінопоказів, зустрічей, воркшопів, лекцій та ін. В рамках проекту "Міфологема міста" у Нижньому парку харківським художником Костянтином Зоркіним створено скульптуру "Тінь поета" під кураторством Олександра Михеда.

Метамiсто — програма для невеликих міст, яка допомагає містам та їх мешканцям виявити вектори культурного, урбаністичного, економічного, особистійного розвитку та посилити міжміську взаємодію. "Метамісто: Схід" відбувається з грудня 2016 року у містах Луганської та Донецької областей — Костянтинівка, Покровськ, Добропілля, Бахмут, Сєвєродонецьк, Лисичанськ.
Проект "Метамісто: Схід" у Бахмуті здійснено завдяки кооперації Formografia design studio, urban curators, Congress of Сultural Activists / Конгрес Активістів Культури, Костянтина Зоркіна, ГО Велоінтегряціі, простору ідей "Майстерня" та FreeDOM Hub (Бахмут), за підтримки Бахмутської міської ради; за фінансової підтримки проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка здійснюється Pact в Україні, та проекту «Зміцнення громадської довіри (UCBI II)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Video by Anya Rogotskaya and Pavel Panasenkov
Music by Wudo94 (Roman Los)

Команда Код Міста разом с ГО Велоінтеграціею побудувала сучасний вільний простір просто неба для мешканців м. Бахмут.

 

Перше знайомство з містом нас озадачило. Воно виявилось дуже доглянутим, з хорошою інфраструктурою, тому ми довго не могли зрозуміти, що можемо зробити, щоб не нашкодити, а додати місту чогось нового. За підсумком дослідження рішення здавалось доволі банальним, але зрозумілим - вулична сцена. Локацію для неї нам підказали випадково, тому ми поставились до місця дуже скептично, поки не побачили на власні очі. Це незвичний оазис поруч з автовокзалом - важливим транспортним вузлом, у парку розваг, і водночас у дуже камерному і відокремленому куточку. Нам запав у душу місцевий постамент - символ колишньої радянської епохи. Власне, архітектура цього постамента і надихнула на таку просторову композицію. Ми не хотіли проектувати сцену, яка матиме вузький функціонал. На противагу, бажали щоб простір спонукав використовувати його у різних цілях і в незвичному форматі.

Буквально проживши на локації три дні, зустрівши захід та схід, побачивши, як люди взаємодіють з простором, ми виявили ряд сценаріїв, які почали програвати прямо на місці. Ми уявили, як цей простір працюватиме для пари закоханих, які задивляються на зорі, як йоги можуть зустрічати сонце медитуючи, як комфортно може перебувати в цьому просторі компанія з 5, 10, 30 і декількох сотень людей, як ми можемо отримати додаткові візуальні ефекти, використовуючи існуючі зелені насадження, рельєф та освітлення. Це прогнозування і проектування в уяві проявило всі потрібні об'єми, їх габарити. Усю деревину ми обробляли із міркуваннь подовження терміну єксплуатації, проте обпалена деревина мала для нас ще і метафізичний вимір. Це впражає, як матеріал під дією руйнівної, здавалося б, сили гартується, стає набагато витривалішим та здобуває особливу красу..

Перші події ми почали в іще недобудованому просторі, уважно відслідковуючи взаємодію людей і потім, зранку вносячи корективи на підставах цих спостережень. Так з’являлися нові сценарії використання, або ж ми прибирали можливі перешкоди, а наступного дня бачили як проявляються задуми та з'являються нові. 

Роман Сах (Formografia)


Робота з кожним містом - це бути дуже уважним до людей, деталей, і в той же час бути позбавленим упереджень і стереотипів. Приходити у місто з абсолютно чистими намірами і найвищою планкою якості, яка поставлена перш за все по відношенню до себе.

Так, був момент, коли ми кілька місяців працювали без оплати, через різні процеси та затримки у співпраці з фондами. Але колективне усвідомлення, що гальмувати роботу не можеш, що winter is coming, що є зобов’язання перед людьми і собою. Такий період в роботі - це завжди випробування для команди. Ви або стаєте ближчими, або розсипаєтеся. Бо все відбувається на довірі і надзусиллях кожного. Це підтримка більшої команди Garage Gang Ґараж Ґенґ, яка так само не дозволяє забувати, що в тебе є тил і опора. І це спільне зусилля трансформується у щасливіших, допитливіших малих і дорослих, у нові плани та нові контакти.

В той же час ти усвідомлюєш, що без місцевих нічого не вийде, що всі мусять грати в цю гру - активно, або включатися час від часу, просто бути спостерігачем чи навіть протистояти.. Але це все увага, яка формує енергетині потоки, зараджає на активність. І радує, що в новому місці вже заплановані щотижневі кінопокази, і що вже готується концерт місцевого кавер-бенду. Далі буде.

Віта Базан (Код Міста)


Трансформації українського Сходу як результат роботи мультидисциплінарної команди проекту Метамісто: Схід

«Трансформації українського Сходу» - це збірка статей, в якій ми спробували поглянути на 6 міст Сход крізь призму ідентичності, урбаністики та культури, поділитися спостереженнями, вступать в борьбу с искусством, вступать в борьбу с искусством, а также участвовать в различных культурных и культурных мероприятиях цих міст. Ми задавалися питаннями: Як бути уважним до міста і робити потрібне людям? Як співпрацювати з міською владою і досягати поставлених цілей? Як вести діалог з містянами? Якою є знайдена міфологема міст? Як створювати художни и роботи та невеликі архітектурні об'єкти у міському просторі? Що спрацювало у проектаі, а що ні? Що є хорошого в містах, а чого не вистачає і куди вони можуть рухатися?
Книга «Метамісто:Схід. Трансформації українського Сходу» - це результати урбаністичного та культурного дослідження і опис аналізу практичного досвіду команди 
КодМіста.
Книжка  двомовна: українською та англійською.
 Це своєрідний творчий звіт  команди про 11 місяців роботи в 6 містах на сході України.
6 міст, 6 муралів, 1 фото-виставка, 2 скульптури, 6 урбаністичних досліджень, 6 міських просторів, 6 культурних мап.
Якщо ви працюєте зі Сходом, дослідження можуть зберегти час та поглибити розуміння міст. Якщо ви управляєте містом, то книжка може стати збірником підказок, своєрідним дороговказом, куди рухатися та на що звернути увагу. Якщо ви митець чи урбаніст, який хоче щось робити в публічному просторі, то вам може стати в нагоді пройдений шлях команди КодМіста.
ГО Велоінтеграція виступила партнером у цьому проекті в межі Метамісто:Схід_Бахмут.
Примірники книжки окрім нас знаходяться ще в Майстерні та Музеі .


Переглянути книгу  можливо і онлайн. Гарного перегляду, шановні.


 

Історичний велоквест "Фортеця Бахмуту", приурочений 445 річниці міста.

ГО Велоінтеграція та міській краєзнавчій музей провели велоквест, приурочений 445 річниці міста Бахмут.
Близько 80 учасників велоквесту проїхали по слідах колишньої Бахмутської фортеці та виконували різні завдання пов'язані з історичним минулим міста.
Старт велопробігу почався біля краєзнавчого музею, а швидкісний етап відбувся на реконструйованій набережній ріки Бахмутка.
Перемогу у квесті здобула команда  «Велоінтеграції», друге – велокоманда «Стріла»,  а третє посіла команда
«Вело ектів бойз».


 

Національна громадська кампанія на місцеві вибори.

Велоактивісти анонсували старт національної громадської кампанії на місцеві вибори-2015 «Я за велосипед!»

Київ, 15 вересня 2015 року – Сьогодні, 15 вересня, стартує національна громадська кампанія на місцеві вибори-2015 «Я за велосипед!». «Кампанія спрямована на привернення уваги суспільства та кандидатів на місцевих виборах 2015 року до велосипеда як до одного з ефективних способів вирішення транспортних проблем та підвищення комфортності життя в містах», – пояснили під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі координатори кампанії Галина Тищенко, Влад Самойленко, Анастасія ​Макаренко, Олександр Царевський та Максим Дендерук.

У рамках кампанії “Я за велосипед!” пропонується всім кандидатам на посаду міського голови або до міської ради будь-якого українського міста взяти на себе зобов’язання, у разі обрання, підтримувати розвиток та популяризацію велосипедного транспорту та виконати п’ять пунктів Велосипедної декларації. Серед них – не менш як 5% від щорічного автодорожнього бюджету міста спрямовувати на проекти і програми, що підтримують розвиток велотранспорту; розробити і затвердити міську цільову програму розвитку велотранспорту; ініціювати та реалізовувати створення й розвиток велопішохідних зон; запровадити у складі виконавчої гілки міської влади посаду міського уповноваженого з велосипедного транспорту; забезпечити встановлення зручних та безпечних велопарковок біля міської ради та інших муніципальних будівель.

За словами Галини Тищенко, координатора ​​кампанії в Україні, керівника проектів ГО «Центр громадського розвитку», зараз декларацію підтримують 14 громадських ініціатив з 14 міст України, серед яких Харків, Полтава, Львів, Вінниця, Вишгород, Біла Церква та інші. «Вся інформація про підписантів декларації та тих кандидатів, які її не підтримали чи ігнорували буде оприлюднена на наших інформаційних ресурсах», – зауважив Влад Самойленко, ​спів-координатор кампанії у Києві​, ГО «Асоціація велосипедистів Києва». Також після закінчення виборів громадські активісти здійснюватимуть моніторинг і контроль задекларованих кроків і регулярне оприлюднення інформації стосовно стану їхнього виконання. «Ми просимо владу України обрати велотранспорт, тому що ми хочемо бачити наші міста кращими, по-справжньому європейськими, комфортними для життя, безпечними, та саме розвиток велоінфраструктури може дати це нашим містам. Ми хочемо бачити на вулицях наших міст більше велосипедистів, адже це робить наші міста екологічними, дає нам більше простору, зменшує кількість автівок на вулицях та дає нам легше дихати. Це також економічно вигідно та робить міста більш привабливими для інвестицій та туристів», – зазначила Анастасія ​Макаренко, спів-координатор кампанії у Києві, ГО «Асоціація велосипедистів Києва».

ВІдео прес-брифінгу  http://youtu.be/cF4m3txnEPU

С
айт компанії   http://2015.velotransport.info/

Промо ролик компанії  

Cookie Policy

This site uses cookies to store information on your computer.

Do you accept?